Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

atrakcje w małopolsce, piękne miejsca w małopolsce

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem często z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o godnych odwiedzenia atrakcjach oraz planowanych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o wystawach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której migiem wyszukają Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, jak również hotele, motele i schroniska młodzieżowe zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Co ciekawe, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi zamek na Wawelu, urok małopolskiego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Strona o atrakcjach Małopolski dba także o zagranicznych odwiedzających

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Niezmiernie pomocna dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego