Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Chcesz poznać ładne miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz trudno odnaleźć się w zalewie wiadomości o bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych i ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

By zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o ekspozycjach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której szybko odszukają muzea i zabytki, kempingi, hotele i pensjonaty oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Dodatkowo dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi czar parków narodowych i krajobrazowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy trasy rowerowe.

Serwis o zabytkach w Małopolsce nie pomija cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych górskich miejscowości. Informacje zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Niezmiernie przydatna dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego