Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Kup cyrkonie.

W zdobnictwie popularnie wykorzystuje się wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny dodatek, a także w widoczny sposób zwiększają cenę obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w swojej biżuterii. Istnieją oczywiście też rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z łatwością udawać diament. Zazwyczaj cyrkonia nie ma koloru, ale okazy zawierające niestandardowe substancje mogą przybierać dowolne barwy lub nawet modyfikować je pod wpływem światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, ale nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle albo też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład przez internet.