Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest także jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego zalety od lat są doceniane przez złotników oraz ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje jedynie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa zwykle obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas w salonach?

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym metalem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i naszyjniki, jednak jubilerzy wykonują również inne ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to często wydatek rzędu 1000 złotych, natomiast na srebrne wydamy aż sześć razy niższą kwotę.

Koniec trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające danym gustom należy więc udać się do paru salonów – a to pochłania mnóstwo czasu. Żeby tego uniknąć, warto zdecydować się na zakupy w internecie. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z internetu możemy również wyszukać kolczyki i naszyjniki w atrakcyjnych cenach.