Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Szukasz mistycznego topazu? Sprawdź www.mystictopaz.pl.

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka łatwo pomylić się, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Najlepsze efekty przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych kreacji

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się także różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.