Srebrna biżuteria z ametystami

Srebrna biżuteria z ametystami

Zobacz, gdzie kupić ametysty, wejdź na www.ametysty.com.pl.

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w USA, Paragwaju, Madagaskarze i Indiach. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko od święta, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.