Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Więcej o kolczykach srebrnych.

Jednymi z najczęściej nabywanych przez panie elementów są niewątpliwie srebrne kolczyki. Pasują na każdą sytuację – bardzo uroczystą i mniej oficjalną. Przekonajmy się w czym leży tajemnica, że są tak chętnie kupowane oraz w jakich salonach możemy je nabyć.

Srebrne kolczyki – najmodniejsze wzory

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozlicznych fasonach. Najbardziej modne są delikatne wkręty, które pasują na różne wydarzenia, są skromne, a równocześnie eleganckie. Równie często wybierane są wiszące dodatki, które cudownie podkreślają szyję. Mogą być ozdobione naturalnymi klejnotami albo całkowicie gładkie. Elementy zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co zazwyczaj występuje w przypadku dodatków z plastiku. Kupując kolczyki zwróćmy uwagę na próbę oraz technikę ich produkcji – najbardziej gustowne wykonano techniką oksydowania.

Srebrne kolczyki – co zrobić żeby były zawsze jak nowe

Srebrne kolczyki trzeba skrupulatnie oczyszczać i na bieżąco eliminować wszystkie zanieczyszczenia, żeby ciągle prezentowały się doskonale. Powinno się odkurzać je regularnie miękką gąbeczką wykonaną z miłego w dotyku materiału, używać specjalistyczne preparaty czyszczące, a nieużywane kolczyki przechowywać w szczelnych pudełkach. Nie polecamy natomiast anachronicznych metod czyszczenia, takich jak pasta do zębów czy soda oczyszczona. Tego typu preparaty mocno naruszają elastyczną fakturę srebra.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Ogromny wybór biżuterii znajdziemy niewątpliwie w sklepach internetowych, które gwarantują szybką dostawę i kuszące promocje. Poza tym zakupy online to nieprawdopodobna wygoda, którą na pewno docenią w szczególności zapracowane kobiety.