Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Znajdź srebrne zawieszki na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Silne środki myjące dla srebra okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę albo zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka kilku przedmiotów, musimy przed tym owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde mogą porysować fakturę.