Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Więcej o aparacie do masażu limfatycznego na carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie wykorzystują aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację chłonki. Istnieje wiele wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również bardzo popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe urządzenia CarePump do masażu uciskowego w domu

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii przyczyniło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. Teraz osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, zatem bez trudu można wziąć je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. choroba nowotworowa czy zaburzenia rytmu serca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]