Sól kłodawska niejodowana i różowa sól himalajska

Sól kłodawska niejodowana i różowa sól himalajska

Więcej o różowej soli himalajskiej.

Substancją niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka jest sól. Jakie właściwości posiada niejodowana sól kłodawska oraz sól himalajska? Czemu należy wykorzystywać je w gastronomii?

Właściwości soli himalajskiej

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który znakomicie podbija smak jedzenia. Jakkolwiek nadmierne wykorzystanie soli ma niepożądane oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej rozważne dawki (nieprzekraczające 6 gramów w ciągu 24 godzin) są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól dostarcza bowiem sód, czyli pierwiastek odpowiadający za gospodarkę wodną i podtrzymanie właściwego ciśnienia krwi. Jednym ze zdrowych typów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze pokładów liczących 250 mln lat. Produkt ten zawiera mnóstwo wartościowych pierwiastków i minerałów, m.in. cynk, selen czy żelazo, a zarazem jest pozbawiony niebezpiecznych zanieczyszczeń i komponentów, takich jak metale ciężkie. Różowa sól himalajska doskonale wpływa na smak potraw i jest dostępna zarówno w postaci grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska – źródło potasu, cynku i wapnia

Sól kłodawska niejodowana z kolei to składnik o wysokim poziomie czystości – posiada prawie 97% chlorku sodu i stanowi znakomity do tradycyjnych kiszonek. Jest niezastąpionym źródłem wapnia, cynku czy magnezu, a więc pierwiastków potrzebnych do utrzymania pełni wigoru. Niejodowana sól kłodawska czerpana jest w kopalni soli Kłodawa w Wielkopolsce. Nie wypłukuje się jej ze złoża, skutkiem tego nie traci swoich cech i jest łatwo przyswajana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest na co dzień stosowana nie tylko w branży gastronomicznej, ale także sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]