Co warto wiedzieć o mass collect?

Co warto wiedzieć o mass collect?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie co to takiego mass collect, kliknij tu.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie ta opcja jest przydatna?

Działanie mass collect jest generalnie dość proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża grupa klientów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty albo standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek, które mogą wyniknąć w czasie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie spływu należności – zalety usługi mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (mają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) warto przeanalizować możliwość jej wykorzystania w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie obsługuje około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]