Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na www.exploruj.pl/gora/himalaje/ znajdziesz więcej informacji o Himalaje wyprawa.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy wspomnieć też o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te góry. Dodatkową zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Annapurny i Everestu

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum lub Himalajach w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]