Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta wypraw trekkingowych dla początkujących, wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wyprawy mają wiele postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do większej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i minimum podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w czasie wielodniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne pasma Europy, sporą popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]