Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej wiadomości.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu zapewne przebyli większość tras trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Bez wątpienia są one zachwycające, jednakże osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć ponownie intensywne emocje płynące z ekskursji po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w polskich górach, jeśli można podziwiać zachwycający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – masyw górski wpisany do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się znaczną ilością stromych turni, ostrych grani i baszt skalnych, które w ciągu dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie świata!), nic więc dziwnego, że w 2009 roku trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują niezwykle strome stoki, liczne urwiska i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też niemało łatwych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz też w aktywny sposób zimę

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu bez wątpienia zachwyci wyprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach wyposażonych w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji oraz procedur poruszania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimowe miesiące, przemierzając mniej strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Dolomiti di Sesto i Tofany.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]