Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po górskie szczyty to ambicja wielu turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych wrażeń na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Podróżników zachęcają głównie przepiękne widoki, sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także zrobić zapas medykamentów przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty, a także korzystanie z odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]