Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Kurs Blender 3D - sprawdź aktualną ofertę.

Świat rysunku bez ustanku przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych metod na rzecz kreowania swoich dzieł tylko cyfrowo. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie ogromnymi kosztami – można po prostu zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który jednocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem doświadczonego dydaktyka

Korzystanie z każdego programu można przyswoić sobie samemu, jednak proces ten trwa wówczas dłużej i często jest nadzwyczaj męczący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści zwłaszcza osobom, które niedawno poznali Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie przeróżnych efektów i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta zwracając uwagę na detale, które wymagają poprawy oraz sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, by odbywał się on w jak najmniej licznych grupach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością poszukiwaną i docenianą przede wszystkim w świecie filmu, projektowania i gier wideo. Znajomość oprogramowania Blender 3D rozszerza więc pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które później można bez obaw zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu entuzjaści 3D i artyści chcący poszerzyć swoje obecne umiejętności czy też znaleźć nowe drogi ekspresji.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]