Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o nauce malowania akwarelami? Świetnie trafiłeś! Wejdź w to miejsce.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, by czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież zaledwie forma odpoczynku po wyczerpującym dniu lub hobby i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Lecz jeżeli pragniesz poznać wszystkie techniki, opłaca się zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – nie tylko dla młodych artystów

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nieskomplikowanego do stworzenia, ale jest wynikiem mnóstwa czynników, o których początkujący artysta najczęściej niewiele wie. Spory udział w samym procesie tworzenia ma dodatkowo przypadek – akwarele to medium, nad którym trudno jest zapanować i nawet osoby od lat wyrobione w tej technice nigdy nie mogą być przeświadczone o tym, iż obraz zawsze będzie w stu procentach taka, jak chciały. Kurs malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, aby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i zyskać przydatną elementarną wiedzę niezbędną do odnalezienia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu ciepło widziani, obojętnie, czy podjęli już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć rzetelnie wyjaśniają cechy farb akwarelowych, różne techniki ich używania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt pracy.

Kurs akwareli – plusy pracy w zespole hobbystów

W czasach popularyzacji internetu każdy może znaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie akwareli pod okiem wprawnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej nauce technik artystycznych niezbędne są zalecenia, które kursanci dostają od nauczycieli w czasie tworzenia prac. Te korekty umożliwiają szybciej rozwijać warsztat, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd sprawił, iż jakiś efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Oprócz tego praca w grupie ludzi o analogicznych zainteresowaniach formuje przyjemną atmosferę wsparcia, które jest bardzo ważne w ośmielaniu do dalszego doskonalenia umiejętności. Uczestnictwo w merytorycznej ocenie twórczości innych kursantów, pomaga z kolei we trafnej ocenie autorskich prac już zakończeniu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]