Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą aktywnych wypraw? Nie zwlekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Rozróżnia się dwa typy ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień wolny starają się zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotąd nie doznali. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Szansa na zawiązanie długoterminowych znajomości – aktywne wycieczki

Aktywne wyprawy to pieczołowicie zaplanowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które pragną poznać przeróżne zakątki świata oraz naszej ojczyzny z całkowicie innej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny urlopowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na ganku wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to też perfekcyjna okazja, żeby przyswoić sobie kolejne kwalifikacje, gdyż nieraz łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania reguł bezpiecznego zachowania się w określonym obszarze. Na wyprawie w góry można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują podstawy survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. podczas zejścia lawiny. Wypada też zaznaczyć, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Europie – na wycieczkach dla aktywnych zobaczysz egzotyczne rejony

Atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to przeważnie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami malowniczych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Lecz Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w czasie wycieczki do Nepalu albo do Namibii.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]