Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Ciekawe miejsca w Małopolsce, atrakcje turystyczne

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy godne polecenia, popularne oraz nowe, lecz z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny krajobraz – przy porządnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprawidłowiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz także uznanych alpinistów oraz himalaistów.