Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Jeżeli szukasz specjalisty, który rozwiąże problem z zawirusowanymi stronami, odwiedź https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz witryn działających z jego użyciem szacuje się już na miliony. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Witryna wysyła spam? Na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To zaledwie kilka z częstych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku niezbędne jest bezzwłoczne działanie, aby usunąć źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów najlepiej zlecić ekspertom od tego rodzaju działań, gdyż usuwanie wirusów z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności osób, które codziennie zajmują się tylko tworzeniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładny przegląd plików oraz baz danych strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych wykonują dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko następnych ataków. Jeżeli trwające dłuższy czas zainfekowanie było powodem włączenia strony do spisu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują także niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Okresowe aktualizowanie WordPressa oraz stosowanych na stronie www wtyczek jest niezwykle istotne, ponieważ odwrócenie wszystkich efektów infekcji nie daje pewności, iż analogiczny przypadek nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]