Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Jeśli chcesz kupić shuttersy, koniecznie odwiedź ten adres.

Planując aranżację pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych shutters

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek mieszkańców. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt MDF, jak również PCV. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, niemniej jednak wspaniale sprawdzają się też na drzwiach bądź w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością w kinie bądź w telewizji, ponieważ tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz Afryce Południowej.

Shuttersy nadają wnętrzom niezwykle szykowny wygląd

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters rewelacyjnie wyglądają, mają one też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezmiernie gustowny wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości posesji. Trzeba również zaznaczyć, iż kąt lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psów i kotów, które zagmatwać zwisające łańcuszki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]