Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Nowoczesne okiennice zamówisz na skyshutters.pl.

Planując wystrój pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. W większości wypadków wybiera się standardowe rozwiązanie, czyli firany i zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Charakterystyka shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt MDF. Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się nadal stosunkowo rzadko, ale gros osób z pewnością w kinie lub w telewizji, bowiem tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z gorącym klimatem, a więc w Australii oraz RPA.

Przydatne funkcje wewnętrznych okiennic typu shutters

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają także zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie regulować użycie padającego światła: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości domu. Warto dodatkowo uwydatnić, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez wykorzystania sznurów, co rodzice dzieci czy właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się wystające żyłki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]