Wynajem szalunków – usługa dla małych firm budowlanych

Wynajem szalunków – usługa dla małych firm budowlanych

Tu zapoznasz się z ofertą wypożyczalni szalunków Kraków.

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, lecz łatwo zaobserwować także konstrukcje zrobione z metalu, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na duże koszty nie zawsze firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Zakup własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić także o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować poważne wydatki.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się też dbałość o klienta – w sytuacji, kiedy zbliża się czas startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wahania się warto zaś wejść do internetu, by sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa myślą poprzedni kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]