Co oferuje biuro rachunkowe?

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie często nie przygotowani na to, aby odpowiednio zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. finansów, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także nadmienić o swobodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy sugerować się tylko cenami porad – nadzwyczaj niskie ceny obsługi na ogół zwiastują jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci posiadają odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]