Serwis okien – kiedy jest potrzebny?

Serwis okien

Dużo osób próbuje samodzielnie rozwiązywać komplikacje z oknami, natomiast nie zawsze jest to trafionym pomysłem. Działania osoby, która nie jest ekspertem, mogą przysporzyć znacznie więcej szkody aniżeli pożytku. Kiedy warto wezwać serwis okien?

Do jakich problemów można wzywać serwis okien?

Zastanawiasz się, czy warto wzywać serwis okien do problemu, który zauważasz w działaniu twojego okna? Odpowiedź zawsze brzmi tak samo: tak! Profesjonaliści zajmują się każdą nieprawidłowością, mniejsza o to, czy jest on wielka, czy wydaje się mała i niewiele znacząca. Czasem zdarza się, że nieduże usterki okazują się kolosalnymi komplikacjami, jakich nie sposób rozwiązać bez pomocy profesjonalisty, w następstwie tego nie ma powodów, aby wahać się z wzywaniem serwisu.
Serwis okien przeważnie jest zamawiany do takich mankamentów jak niedomykające się bądź ciężko zamykające się okna, przeskakująca czy też obracająca się naokoło klamka, nieszczelności, uszkodzone zawiasy, rama bądź szyba bądź zużyte bądź zepsute mechanizmy, okucia czy też inne podzespoły okna.
Serwis okien naprawia także wszelkie niedociągnięcia fabryczne oraz montażowe okien.

Należałoby nie zapominać, iż serwis okien zajmuje się też drzwiami balkonowymi.

Kiedy jeszcze należałoby wezwać serwis okien?

Zarządzenia mówią o tym, aby wzywać zawodowców mniej więcej co pół roku, raz przed sezonem letnim i raz przed zimowym, nawet jeśli nie występują żadne problemy z działaniem okien. Dlaczego? Chodzi regulację – porządnie wyregulowane okna prawidłowiej kontrolują ilość wpuszczanego powietrza.
Jeszcze jednym powodem, dla którego powinno się regularnie zamawiać serwis okien, będzie konserwacja – pomaga ona uniknąć potencjalnych kłopotów w przyszłości oraz dłużej cieszyć się porządnie działającymi oknami. Okna powinny być poddane konserwacji przynajmniej raz w roku.
Nie każdy wie, iż serwis okien warto wzywać także bezpośrednio po wybudowaniu czy też odbiorze domu bądź też mieszkania po to, by fachowcy wykonali uszczelnienie – przez nieszczelne okna może uciekać z pomieszczenia nawet 30% ciepła.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]